Search
Enter Keywords:
piątek, 15 grudzień 2017
STRONA TYTUŁOWA arrow RELIGIA arrow Tradycja Apostolska arrow Kard Perl o Motu Proprio
Kard Perl o Motu Proprio PDF Drukuj
Napisał marost   
 
Kard Camille PERL - Sekretarz Komisji Ecclesia Dei przekazał grupie wiernych z Diecezji Reims przebywających w Watykanie nast. informację:

 

Motu Proprio uwalniające msze sw Piusa V, tak oczekiwane, będzie opublikowane przed Wielkanocą! - tego absolutnie życzy sobie Ojciec Święty.
Dokument ten będzie miał moc ustawy. Papież BXVI ubolewa że Motu Proprio z 1988r (JPII) zawierało tylko prośbę do biskupów o przychylne ustosunkowanie się do próśb wiernych związanych z rytem trydenckim. Motu Proprio BXVI  będzie obligowało biskupów w tym zakresie!!!.
Co zatem będzie ten tekst zawierał?

1.  Każdy ksiądz pragnący odprawiać Msze trydencka, będzie mógł ja odprawiać prywatnie.

2.. Grupy wiernych ubiegające się o miejsce gdzie będzie odprawiana Msza w dawnym rycie będą miały prawo zwracać się w tej sprawie do swojego lub z innej parafii proboszcza, który będzie mógł wyrazić zgodę bez oczekiwania decyzji swojego biskupa.

3. Jeśli proboszczowie nie wyraża zgody na odprawianie w starym rycie, wierni będą mogli ubiegać się o taka posługę ze strony księdza z zewnątrz ich wspólnoty.  

4. Jeśli ubiegający się o ryt sw PiusaV nie znajda ani lokalu ani księdza na swoim terenie, będą mogli zwrócić się do Komisji Ecclesia Dei, która poczyni starania by ich usatysfakcjonować.

< Poprzedni   Następny >


Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team
0 queries executed