Search
Enter Keywords:
piątek, 15 grudzień 2017
STRONA TYTUŁOWA
O serwisie STAT VERITAS PDF Drukuj
Napisał marost   

ImageWitryna STAT VERITAS (fr.Verité demeure) jest nową wersją mojej (tzw) "Polsko – Francuskiej strony" http://perso.wanadoo.fr/m.ostrowski/ wydanej na początku roku 1998. Niezbyt często aktualizowana, nie koniecznie na skutek zaniedbania. Materiały, dokumenty, kilka własnych artykułów aktualnych w tamtym okresie dziś są dla mnie świadectwem w jaki sposób oczyma emigranta politycznego postrzegałem wówczas dokonujące się przemiany w Polsce. Lata osiemdziesiąte – lata marazmu lecz budzące pewne nadzieje, bo idee Solidarności wydawały się wciąż aktualne.
Obalenie rządu Olszewskiego w 1992r przez Wałesę było aktem zdrady "wielkiego przywódcy" Ruchu i idei, która wstrząsnęła sumieniem Narodu w 1980r. Wyprzedaż majątku Narodowego w ciągu następnych lat, kolejne powoływanie w drodze demokratycznych wyborów prominentów poprzedniej klasy rządzącej lub ich potomków, którzy postawili sobie za cel nadrzędny wyrzeczenie się suwerenności państwowej na rzecz Unii Europejskiej – zalążka światowego państwa – niegdyś nadrzędnego celu ideologii marksistowskiej przy jednoznacznym poparciu ówczesnego Papieża Jana Pawła II, nie mogło wzbudzać czy choćby tylko utrzymywać nadziei na lepsze dla Polski.

Podczas konferencji prezydentów państw Europy Środkowej w Piranie (Słowenia) ówczesny prezydent Kwaśniewski powiedział:

W tych krajach, w których przez blisko 50 lat byliśmy nie suwerenni, i to nie z własnej woli, (...)rezygnacja z części suwerenności na rzecz Brukseli nie jest wydarzeniem bardzo dramatycznym. To się da wytrzymać w naszym przekonaniu (...)

Powtórzył to potem w nieco innej formie dla Polskiego Radia:
Nie wierzę - powiedział, żeby w Polsce problemem było przekazanie części uprawnień w ręce Unii Europejskiej.

Przed referendum akcesyjnym Poseł Czarnecki (AWS) tak argumentował dobrodziejstwa, które czekają nasz Naród w przypadku integracji. W wystąpieniu Rządowym w Sejmie z 19 marca uważa się to za awans w słowach :

" Nasze członkostwo przyczyni się do wszechstronnego awansu cywilizacyjnego Rzeczypospolitej."
I dalej:
"Nasz kraj wraca do rodziny państw europejskich, bowiem w Europie jesteśmy u siebie. W Europie pojmowanej jako jedność w różnorodności. "

"Przewiduje się w przyszłości wspólne obywatelstwo europejskie, swobodę osiedlania oraz prawa wyborcze dla cudzoziemców osiadłych w krajach UE.
Pragnę podkreślić, że nie tylko my skorzystamy z członkostwa w Unii Europejskiej, ale i sama Unia odniesie z tego korzyści.
Niezwykle cennym kapitałem Polski wstępującej do Unii Europejskiej będzie młode, wykształcone i dynamiczne społeczeństwo, pragnące szybko nadrobić opóźnienie cywilizacyjne. "


"Dziś marzenia Polaków żyjących w systemie narzuconym im siłą stają się faktem"

( Jeśli nawet założyć, że Polacy w dalszym ciągu marzą o tym samym co ich ojcowie - w co wątpię, to zapowiadane realizowanie się tych marzeń staje się jednak za sprawa siły. Inaczej mówiąc, nowy system narzucany jest i tym razem siłą..)

Sekretarz Episkopatu Polski bp Tadeusz Pieronek, tragiczne przemiany czekające rolnictwo polskie traktuje z marszu: powiedział on, (czytamy we Wiadomościach dnia z 1 go kwietnia ) że droga Polski do Europy jest zjawiskiem normalnym i powinniśmy wejść do struktur europejskich jak najszybciej. Zapewnił, że proces wchodzenia naszego kraju do struktur europejskich może liczyć na pełne poparcie polskich biskupów. Zdaniem bpa Pieronka, na wejściu do Europy można jedynie zyskać

Nie długo trzeba było czekać na narastającą kolejną falę emigracji. Polska po 80 latach znów stała się "krajem wyjazdów za chlebem "

W motto mojej poprzedniej strony napisałem:

"Emigracja nigdy i dla nikogo nie powinna być celem . Jeśli jednak staje się ona dla nas jedynym wyjściem, to znaczy że Ojczyzna jest w potrzebie."

Naród odrzucił idee Solidarności. Nie zdołał nadać kwalifikacji prawnej systemowi PRLu jako zbrodniczy, by móc postawić przed sądem jego architektów i członków agentur, które to winne są śmierci wielu Polaków i ogromnych strat materialnych i nie tylko....

Obecnie (o 15 lat za późno) realizowane "coś" na kształt lustracji napotyka na silny opór (nawet w "kołach Kościelnych") i usiłowanie zastąpienia jej grubą kreską.

Patrząc dziś na Polskę staje mi przed oczyma pociąg który przez prawie 25 lat stał na bocznicy i teraz, choć jeszcze nie ruszył w dalsza drogę to widać już krzątających się przy lokomotywie maszynistów, którzy usuwają z niej nawarstwiony brud, wklejają do instrukcji obsługi brakujące strony... Choć prace zaawansowane - miejsce na godzinę odjazdu w rozkładzie jazdy wciąż pozostaje puste...

 Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.4 PL powered by MamboPL.com Team
0 queries executed